Özel’den Ahmet Necdet Sezer’e ziyaret: Düzenli ziyaret edeceğiz

DUVAR – CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 10’uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i konutunda ziyaret etti. Ziyaretin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan 10’uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, “Nazik ziyaret için ben teşekkür ediyorum sayın başkana. Görevinde başarılar diliyorum. Zor bir görev yüklendi. Mutlaka başarılı olacaktır. Umudum o. Sizlere de teşekkür ediyorum” dedi.

‘TECRÜBELERİNDEN YARARLANIYORUZ’

Özgür Özel ise Sezer’in ardından görüşme hakkında, “Biz Sayın Cumhurbaşkanımıza daha önce de nezaket ziyaretlerinde bulunmuştuk. Ben genel başkan seçildikten sonra kendisi bir tebrik telefonu açmıştı. Ben de bu tebrik telefonuna teşekkür için bir ziyarette bulunmayı istedim. Kendisinin engin devlet tecrübelerinden yararlanıyoruz” diye konuştu.

‘DÜZENLİ ARALIKLARLA ZİYARET EDECEĞİZ’

10’uncu Cumhurbaşkanı Sezer’in fikirlerini önemsediklerini vurgulayan Özel, “Kendisinin tavsiyelerini alıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti devletinde çok önemli bir dönemde çok başarılı ve hala daha Türkiye’deki herkesin o süreci imrenerek hatırladığı bir Cumhurbaşkanlığı dönemi geçirmişti. Bizim haddimize değil tabi bu takdir ifadelerini söylemek. Kendisinin tavsiyelerini aldık. Bundan sonraki süreçlerde de kendileri uygun gördüğünce Sayın Cumhurbaşkanımızı düzenli aralıklarla ziyaret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x